همسفر شهدا

همسفر شهدا ، زنده یاد سید علیرضا مصطفوی

همسفر شهدا

همسفر شهدا ، زنده یاد سید علیرضا مصطفوی

همسفر شهدا

فعال فرهنگی ، طلبه بسیجی ، ذاکر اهل بیت (ع) ، پرپر شده راهیان نور و همسفر شهدا
زنده یاد "سید علیرضا مصطفوی"

سید علیرضا مصطفوی در هفدهم تیرماه سال ۱۳۶۶ مصادف با میلاد حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) در خانواده مذهبی و در محله میدان آیت الله سعیدی (غیاثی) دیده به جهان گشود. مراحل رشد را به همراه آموزه های دینی سپری کرد. پس از جذب در بسیج مسجد موسی ابن جعفر (ع ) ابتدا کانون نوجوانان شهید آوینی و هیئت رهروان شهدا را تاسیس نمود و سپس مسئول فرهنگی بسیج شد و با جذب نوجوانان محله کار فرهنگی را آغاز نمود.
در نهایت در تابستان سال ۱۳۸۸ به دلیل سفر به مناطق عملیاتی دفاع مقدس آسمانی شد.
در این رابطه گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی پس از مصاحبه با خانواده و دوستان و همراهانش ، کتابی با عنوان «همسفر شهدا» تهیه و در سرتاسر کشور توزیع نمودند.

پس از مطلع شدن رهبر معظم انقلاب از زندگینامه وی ، ایشان پیام زیر را به همراه یک جلد قرآن کلام الله مجید به خانواده وی اهدا نمودند.

«خداوند سکینه و سلام بر قلب این مادر دلسوخته و رحمت بی منتها بر قلب آن جوان صالح عطا فرماید»

طبقه بندی موضوعی

شهید حسین اصغر قانع گلیان

دوشنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۱۱:۰۰ ق.ظ

بـِسـم ِ ربـــــِّـ الشــُّـهـداءِ و الصِّـدیقیــن

 

شهید حسین اصغر قانع گلیان

 

رئیس زندان مرکزى مشهد و اجراى احکام دادسرا

 

ولادت : ۱۳۳۶ - شیروان

شهادت: ۱۳۶۵/۱۰/۱۲ - مشهد (توسط گروهک صهیونیستی منافقین

 

شهید حسین قانع در سال ۱۳۳۶ در خانواده‏اى مذهبى در روستاى گلیان از توابع شهرستان شیروان پا به عرصه وجود گذاشت.

 

تحصیلاتش را در حالى که از نعمت پدر محروم شده بود با موفقیّت کامل دنبال کرد و استعداد فوق العاده او سبب شد تا پایه ‏هاى تحصیلى دوم و سوم را در یک سال بگذراند. همزمان با تحصیل در دبستان براى چراى گوسفندان راهى دشت و بیابان می شد و در سکوت طبیعت به مطالعه کتاب می پرداخت. در همان زمان کتابخانه‏ اى در روستاى زادگاهش تأسیس نمود و کتابهاى مورد نیاز را از شهر به روستا آورد و جهت ادامه تحصیل به شیروان نقل مکان کرد.

 

در کنار تحصیل فعالیتهاى اجتماعى هم داشت که این امر باعث شد از طرف مسئولین مدرسه مورد توبیخ و ضرب و شتم قرار بگیرد و براى ادامه تحصیل راهى مشهد شود. تشکیل جلسات مخفى، انجام مأموریتهاى حسّاس، حاصل مدت زمان اقامت او در مشهد بود که در نهایت باعث دستگیرى وى در سال ۱۳۵۴ گردید.

 شهید قانع با پیروزى انقلاب ابتدا در کمیته مشغول شد و سپس به سپاه پیوست و در همان سال جهت ادامه مبارزه به کشور ستمدیده افغانستان رفت. شهید حسین قانع در سال ۱۳۶۰ازدواج نمود و با وجود فعالیتهاى مبارزاتى خود در سال ۱۳۶۲ در رشته تاریخ دانشگاه فردوسى مشهد نیز پذیرفته شد و همزمان در سمت دادیار ناظر زندان دادسراى انقلاب اسلامى ارتش نیز انجام وظیفه می ‏نمود و رسیدگى به امور زندانیان را به عنوان بخشى از اوقات پربرکت خود قرار داده بود.

 

شهید قانع پنج سال پایانى عمر خود را به صورت شبانه روزى خدمت نمود و چند ماه پایانى عمرش را از سوى اداره کل زندانها و اقدامات تأمینى و تربیتى خراسان ریاست زندان مرکزى مشهد و سپس مسؤولیت اجراى احکام دادسرا را عهده ‏دار بود تا اینکه سرانجام پس از سالها فعالیّت و انجام وظیفه در سمتهاى مختلف در روز دوازدهم دیماه سال ۱۳۶۵ با تیر نفاق منافقان کوردل در مشهد به شهادت رسید.

 

شادی ارواح طیبه شهدا به خصوص شهید حسین اصغر قانع گلیان صلوات

الـلَّـهــُمَّ صــَلِّ عَـلَـى مُـحَمَــّـدٍ و آلِ مُـحَـمــَّدٍ و عَـجِّـلْ فَرَجَــهم

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.